Polecamy

Kobiety uzależnione

2014-06-05

Cechą istotną naszych czasów jest coraz większa ilość kobiet uzależnionych od alkoholu. Szukamy w piciu ucieczki od rzeczywistości, wyparcia problemów i wielu innych rzeczy, których nigdy nie znajdziemy poprzez spożywanie tego toksycznego płynu.

 

Walka z uzależnieniem fizjologicznym jest dość łatwa przy obecnym stanie wiedzy medycznej. W tym celu często stosuje się środki pomocnicze na czas kuracji i powoli się zmniejsza dawkę substancji. Uzależnienie toczy się jednak również w mózgu, a tam zmiany wywołane uzależnieniem bywają dużo trwalsze.

Komisja Europejska 25 lutego 2013 wydała pozwolenie na dopuszczenie do obrotu na terenie całej Unii Europejskiej preparatu Selincro.

 

Lek o nazwie Selincro ma być stosowany jako pomoc w zmniejszeniu spożycia alkoholu u osób dorosłych uzależnionych od alkoholu, spożywających ponad 60 g - w przypadku mężczyzn - lub ponad 40 g - w przypadku kobiet - alkoholu na dobę.

Czyżby była to odpowiedź na potrzeby pacjentów uzależnionych od alkoholu? Leczenie uzależnień jest na tyle trudną dziedziną, że rynek medyczny z ciekawością przygląda się kolejnym próbom powstrzymania alkoholizmu.

 Lek Selincro uzyskał rejestrację do stosowania u pacjentów uzależnionych od alkoholu w celu redukcji ilości spożywanego alkoholu etylowego. Według zaleceń znajdujących się na ulotce dolekowej, Selincro należy stosować tylko z jednoczesnym wsparciem psychologiczno-społecznym oraz wyłącznie u osób, które nie wykazują fizycznych objawów odstawienia i nie wymagają natychmiastowej detoksykacji.

Jak działa Selincro? Substancja czynna znajdująca się w leku Selincro, nalmefen, przyłącza się do określonych receptorów opioidowych w mózgu. Od dawna wiadomo, że receptory opioidowe odgrywają ważną rolę w procesie uzależnienia organizmu.

 

Lek Selincro modyfikując je, pomaga zmniejszyć potrzebę picia. Jak rozpoznać uzależnienie, sprawdź na serwisie Pij Mniej.
 
 

Polecamy